פינות אוכל

פינת אוכל, פינות אוכל

המון בני אדם כבר מזמן הרפו מן המנהג המסורתי של התכנסות כל בני המשפחה לארוחה בפינת אוכל. על פי מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי ישיבה משותפת של בני המשפחה סביב פינות אוכל מצוינת לשם בריאות תקינה. הישיבה בצוותא בפינת האוכל מסייעת בפגישה של בני אדם ובהעצמת התקשורת, ומלבד זאת היא מסייעת לכם לדבוק בתזונה בריאה.

מה חשוב לדעת בעת עיצוב פינות אוכל פונקציונליות?

כאשר מעוניינים לעצב פינות אוכל פונקציונליות, רצוי לפעול בהתאם לכמה כללי אצבע מובילים, ואלו הם –

  • אין כל פסול בהצבת פינות אוכל בגינה שלכם – הצבתה בגינה תשרה אווירה ייחודית של חיק הטבע. כל הסועדים בארוחה יזכו להריח ניחוחות של הצמחים בגינה או לנשום אוויר זך, וברור מאליו שאין הנאה זו דומה לאכילה בפינת אוכל בבית, שהיא בעלת קירוי.
  • כדאי שתשקיעו בכל ארוחה כאילו הייתה זו הארוחה האחרונה שלכם – תיצרו סביבה שמעודדת טיפוח של כבוד ויוקרה, על ידי עריכת שולחן האוכל כשעליו כל הכוסות, הסכו"ם והצלחות הכי מובחרים שלכם.
  • תמצית החוויה של פינת אוכל מסתכמת בעובדה כי האכילה מלווה בחוויה הרבה יותר מעצימה מכל ארוחה אחרת – ידוע כי אוכל אוכלים מן העיניים ונוטים להריח אותו. על מנת שכל יושבי הבית יהיו שותפים לחוויה שלכם, השקיעו בנראות האוכל והריהוט, כמו גם בריחות משכרים שילוו את האוכל.
  • השקיעו בנוחיות של המוזמנים לארוחה – אין כל פסול בכך שהאורחים שלכם ידעו ויראו כי עשיתם מאמצים כבירים שהם ייהנו לאכול בפינת האוכל שלכם. הדבר מצריך ריפוד הכיסאות עם כריות נוחות ומעוצבות, השקעה במפות מרהיבות, השמת קעריות אלגנטיות על גבי השולחן, וכיוצא בזאת.

מדוע כדאי לכם לאכול מסביב השולחן של פינות אוכל?

כל האנשים הם בעצם חיות חברתיות, וכאנשים הם תוכנתו אינסטינקטיבית לתקשר חברתית האחד עם השני. כשמדברים על אכילה משותפת סביב שולחן למעשה מתכוונים להיבט קהילתי. בשל כ ארוחה חגיגית בפינת האוכל היא הנושא המוביל והמדובר ביותר בכל אירוע. בפינת האוכל אפשר להתכנס כל בני המשפחה או חברים טובים, על מנת לתקשר חברתית, לשתף זה את זה בסיפורים, ולצבור חוויות משותפות.